FAQ

Otázky k technologiím

Jaké celkové provozní náklady má dům s navrženými technologiemi z pohledu spotřeby elektrické energie?

Celkové náklady jsou dány skutečným užíváním konkrétní rodiny. Je rozdíl, když v identickém domě žije starší pár bez dětí, nebo naopak 4členná rodina s 2ma malými dětmi. Náklady můžou být až dvojnásobné ve prospěch 4členné rodiny. Spotřeba energie pro vytápění, chlazení, větrání a přípravu teplé vody se bude pohybovat zhruba v rozpětí od 20 – 30 tisíc ročně. Skutečnou výhodou je pak tarif D57d, který zaručuje nejnižší náklady na elektrickou energii v ČR pro domácnosti.

Jak lze regulovat celý dům, můžu jej ovládat taky z mobilní aplikace?

Celý dům lze regulovat nástěnným ovladačem ALFA s přehledným displejem nebo pomocí mobilní aplikace a PC, které jsou pak dostupné v případě internetového připojení odkudkoliv na světě.

Jaký komfort chlazení umí dosáhnout zvolená technologie?

Zvolená technologie entalpického chladícího modulu svým výkonem zajistí dostatečný komfort ochlazení až o 4 stupně oproti venkovní teplotě.

Mám 2 malé děti, bude kapacita bojleru pro přípravu teplé vody dostatečná a nezničí mě náklady na jeho provoz?

Příprava teplé vody je zajištěna elektrickým bojlerem s integrovaným tepelným čerpadlem o objemu 250 litrů, což zajistí dostatečný komfort pro 5ti člennou rodinu. Náklady jsou zhruba o ½ nižší oproti standartnímu elektrickému bojleru a udrží se na hranici 500-1000 kč za měsíc.

Jak rychle funguje podlahové elektrické topení, lze jej využívat samostatně bez větrání?

Podlahové vytápění natopí o 1 stupeň celsia cca za ½ hodinu, pro příklad z 20 stupňů celsia budete mít komfortních 22 stupňů za 1 hodinu. Vytápění je realizováno technologií topných fólií, které svou konstrukcí zajišťují celoplošný systém vytápění a nahřívají celou konstrukci domu. Technologii vytápění lze používat samostatně bez větrání (rekuperace) 

Je třeba montovat do vrchních pater klimatizace?

Tuto úlohu má aplikace řízeného větrání a dodatečná jednotka entalpického chladícího modulu.

Chtěli bychom si pořídit v budoucnu hybridní nebo elektro auto, půjde doinstalovat nabíječka?

Ano, připravovaný dům obsahuje přípravu na instalaci nabíječky a je možné na toto čerpat dotaci v rámci programu Nová zelená úsporám. Toto řešení Vám rádi připravíme na míru Vašeho konkrétního vozu jak nabíjením 11kWh, tak rychlejším 22kWh nabíjením.

Je možné mít přehled také o zabezpečení domu a o případném požáru?

Ano, vše je dostupné v mobilní aplikaci ve Vašem PC, telefonu (Android nebo IOS) a to formou notifikací bez nutnosti spuštění a trvalém sledování instalované aplikace.

Dal by se díky ústředny EZS dům napojit na kamerový systém případně na pult centrální ochrany?

Ano, obojí je možné a dohled nad domem je pak 24 hodin denně po celý rok, s tím že kamery jsou dostupné (v případě jejich dodatečné instalace) v aplikaci MyJablotron na mobilním telefonu nebo PC.

Otázky k financování

Je možné financovat 100% ceny?

Ano do 1.4.2022 jsme schopni zajistit 100 financí / avšak je omezeno zpřísněním ČNB od 1.4.2022/

Kolik platím za zpracování ?

U tohoto projektu odpadají platby vše je zdarma

Když mám jinou nemovitost na kterou platím hypotéku a tu zatím nemohu prodat protože RD ještě nestojí ? Jak mne ohrozí splátka stávající hypotéky ve výpočtu příjmu?

Ano je běžně do závazků se stávající splátka započítává ale máme možnost využít že bude pouze podmínka , kdy do 2 let od čerpání nové hypotéky tuto vyplatíte . Což kopíruje pro klienta fakt, že po nastěhování do RD má prostor prodeje a splacení staré hypotéky a nikterak ho neohrozí v posuzování příjmu.

Jak to funguje se splácením ?

Klient si vyřídí za stávajících podmínek hypotéku má 2 roky na čerpání tedy musí zahájit a 38 měsíců na dočerpání.

Musím hned platit celou částku hypotéky ?

Ne klient má možnost dát do podmínek odklad placení jistiny a platí v průběhu pouze poměrnou část úroků z vyčerpané částky.

Jak je to z odpočtem úroků z příjmu?

Zatím je stále možno využít odpočty se zaplacených úroků a tím si snížit základ daně.

Jaké podmínky a co vše musím mít nad rámec hypotéky u dané banky ?

Zpravidla běžný učet u dané banky a pak před čerpáním pojištění dané nemovitosti.
Další podmínky nesmí omezit vyřízení úvěru.

Kontakt

Napište nám, rádi se vám ozveme zpět

IČO: 09557148

info@rezidencekamenec.cz

Spolupracujeme: